Ušní svíce

Tato technika se řadí svým původem mezi orientální léčebné procedury.

Její původ jde až ke kořenům starověké Persie. Staří Peršané tímto způsobem vyháněli zlé duchy, jinými slovy chránili se před špatnou myslí. Jejich pojetí náboženství jim umožňovalo vnímat optimismus jako dobrého ducha.
V našich zeměpisných šířkách se říká: „V zdravém těle, zdravý duch.“ Peršané to vnímali podobně. Už tenkrát hledali způsob jak zklidnit svoji mysl a ulevit si od „těžké“ hlavy.
Řešíme podobné věci jen v o něco uspěchanější době.

Pro bližší vysvětlení, jak taková svíce vypadá a funguje:
Svíce je uprostřed dutá, nemá knot, vnitřní část je z přírodní takniny a navrchu tenká vrstva včelího vosku.
Masírovaný si lehne na bok, svíce se určeným koncem vloží do ucha tak, že ční kolmo ven, druhý konec se zapálí. Na principu komínového efektu, vytahuje nepotřebné usazeniny z ucha do svíce. Působení tepla zároveň stimuluje vnitřní mikrosystém ucha a pomáhá uvolnit napětí v hlavě i těle. Během masáže je slyšet uklidňující zvuk připomínající slabé praskání ohně v krbu.
Jedna svíce hoří cca 20min, obě 40min. Zatimco svíčka hoří, aktivuji jemným tlakem energetická zakončeni na hlavě. Ve zbylém čase probíhá masáž chodidel, která pomáhá propojit centrální systém drah a uvolnit zbylé napětí i z nohou a docílit tak celkové harmonie v těle.

Kdy se tato masáž doporučuje?
Při opakujících se bolestech hlavy, napětí či tlaku v hlavě, stresech a pro pocit příjemného uvolnění.

Speciálni nabídka: svíce jsou nasyceny olejovými silicemi znamých esencí jako je levandule nebo citron. Lze si tedy ještě navíc vybrat i příjemnou vůni, a tak má masáž i přímý aromaterapeutický účinek.

Cena: 1 hodina 450,- Kč