Dornova metoda

Jemná manipulace s klouby, obratly umožnuje zbavit se bolesti kyčlí, páteře, které vznikají postupně při sedavém zaměstnání, příp. po porodu.

Tento druh masáže se řadí spíše mezi manuální terapie. Masáží se uvolňují energetická centra, jejichž zablokováním dochází k postupnému zanášení kloubů a tím i vzniku degenerativních změn.
Začíná se od kotníků přes kolena, kyčle, protože stav kyčelních kloubů přímo ovlivňuje případné vyosení páteře a tím začíná vznik skolióz.
Zkrátka a dobře je to metoda, díky níž lze postupně zlepšit skoliozu, něco co klasická medicína považuje za nevratnou změnu, s níž už nelze nic dělat. Výsledky potvrzují pravý opak.

Dornova metoda vznikla v Německu, kde ji objevil Dieter Dorn, když si prací na zahradě zablokoval záda. Vyhledal nejbližšího chyropraktika, kterým byl místní kovář na statku. Jednoduchou manipulací mu spravil záda. Pana Dorna to zaujalo a zjistil, že tyto techniky si předává z generace na generaci rod kováře a úspěšně tím léčí široké okolí. Tak byly objeveny základní techniky této masáže, ta byla samozřejmě rozšířena o další znalosti z oblasti fyzioterapie.

První srovnání pomocí Dornovy metody trvá 1,5 hodiny – 2 hodiny dle individuálních problémů ( je v něm zahrnuta masáž, případně baňkování, rovnání pohybového aparátu a zklidnění). Další kontrolní návštěvy lze absovovat v délce 1,5 hodiny.

Cena: 1,5 až 2 h 1300,- až 1800,- Kč