Manuelní lymfodrenáž

Je speciální masážní technika, která umožňuje celkovou regeneraci imunitního systému.

Jde o velice jemné krouživé hmaty s přesně daným tlakem a tím dochází k posouvání lymfy směrem k uzlinám, kde je filtrována a pročištěna.
V dnešní době, díky sedavému zaměstnání a nedostatku pohybu, trpí většina populace sníženou imunitou, přebytečnému ukládání tuku či oteklýma nohama.
To vše úzce souvisí s nedostatečně cirkulujícím lymfatickým systémem a tím i v důsledku špatná funkce ledvin a jater. Pokud nám dobře tyto hlavní orgány nefungují, pociťujeme únavu, stres, snadno se vyčerpáme, podléháme snadněji nervozitě a objevují se různé kožní vyrážky. Důsledků je opravdu mnoho a z osobní zkušenosti mohu tuto masáž doporučit především lidem, kteří trpí i v dospělosti výskytem akné, masáží lze problematickou zlepšit a zlepšení může být trvalé, záleží na počáteční intenzitě masáží a samozřejmě jakým způsobem se tělo srovná se změnami, které masáž v metabolismu vyvolá.
Výborně pomáhá na celulitidu a to ve velice krátké době, pokud je podpořena zábaly. Napomáhá odstranit otoky nohou, doporučuje se při revmatismu, vypadávání vlasů, zlepšuje onemocnění lupenky, užívá se na odstranění otoků po ablaci mamy.

Jak taková masáž vypadá v praxi ?
Nejdříve je dobré probrat váš zdravotní stav a zjistit, jak by vám lymfodrenáž mohla pomoci, v jaké oblasti, informovat vás, kdy lze masáž nejvhodněji aplikovat. Pokud zjistíte, že by vám vyhovovala a rozhodnete se masáž podstoupit, pak probíhá v tomto sledu.
Jako první se začínají masírovat uzliny v oblasti krku, je to takový malý centrální systém a ten je potřeba otevřít, to trvá asi 20-25 minut. Pak lze postupovat dále a masírovat oblasti, které k danému problému vhodné, např. u celulitidy se užívá této sestavy: krk, dolní končetiny zepředu, dolní končetiny zezadu, zadek.
Z lékařského hlediska se doporučuje absolvovat alespoň 1x za měsíc masáž celého těla.

Cena: Záda, krk 1 h 700,- Kč
Obličej, problematické partie + zábal 2 h 1500,- Kč
Obličej 1 h 700,- Kč
Ruce 1 h 700,- Kč
Nohy 1,5 h 1050,- Kč
Sestava při celulitidě 2 h 1400,- Kč
Celková lymfodrenáž 2 h 1400,- Kč